Kalkulačka povinného ručení pomáhá ušetřit až 70 % běžné ceny

Povinné ručení je obecné označení pro zákonné pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla, které běžně nabízí většina pojišťovacích společností.

Na rozdíl od ostatních typů pojištění jeho sjednání předepisuje zákon, a to majiteli každého registrovaného vozidla užívaného na veřejných komunikacích. Zákon také definuje obecné požadavky na formu pojištění z provozu vozidel.

S online kalkulačkou je povinné ručení až o 70 % levnější než při sjednání v pojišťovně.

Sjednat povinné ručení už za 968 Kč ročně >

Detailní podmínky pojistné smlouvy závisí na společnosti, která daný produkt nabízí. Konkrétní nabídky zákonného pojištění vozidla jednotlivých pojišťoven se liší jak sazbami, tak parametry, které sazbu pro dané motorové vozidlo určují.

Základními parametry srovnání povinného ručení bývají obsah a výkon motoru, značka a stáří vozidla. Pojišťovny většinou zohledňují také věk klient a jeho řidičskou minulost, tedy to, zda jezdí bez nehod.

Majitelé nových vozů by neměli zapomínat také na havarijní pojištění, které pokryje případné škody na jejich automobilu.

Samozřejmě se sazby liší i v závislosti na tom, jestli je vozidlo užíváno pro soukromé účely, či se jedná o firemní vozidlo. Každá pojišťovna nabízí také různé výhody a bonusy, kterými se svou nabídku snaží zvýhodnit před ostatními.

V současné době existuje na českém trhu 13 společností, u kterých je možné povinné ručení sjednat. Jednotlivé produkty se liší, a tak může být složité se v nich vyznat.

S online srovnávačem lze pomocí několika kliknutí získat mnohonásobně levnější havarijní pojištění než při sjednání na pobočce.

Najít to nejlevnější havarijní pojištění >

Díky moderním technologiím naštěstí již není nutné kvůli porovnání nabídek povinného ručení osobně obcházet všechny pojišťovny nebo vyhledávat jednotlivé produkty po celém internetu. Existují totiž online kalkulačky povinného ručení, které shromažďují všechny nabídky na jednom místě.

Pro kalkulaci ceny stačí vyplnit jednoduchý webový formulář, na jehož základě kalkulačka vygeneruje souhrnný přehled všech nabídek pojištění auta s porovnáním sazeb, výhod ale i dalších individuálních požadavků.

Výběr nejlevnějšího povinného ručení nemůže být jednodušší než s portálem NejlepsiRuceni.cz. Vše probíhá velice rychle, z pohodlí domova a zvládne to každý, kdo trochu ovládá internet.